Hesabınıza Giriş

Kullanıcı Adı
Parola
Beni Hatırla

Bir Hesap Oluştur

Yıldız (*) işaretli alanlar zorunludur.
İsim
Kullanıcı Adı
Parola
Parola Tekrarı
E-posta
E-posta Tekrarı
Joomla Eklentileri ve Dosyalar
Genel Bakış İndirmelerde Ara Yukarı
Kategori: Joomla Eklentileri - Modüller
Sırala: Varsayılan | Ad | Tarih | Tıklanma | [Artan]
Dosyalar:
Joomla Rumuz Düzelt (Fix Alias) Sürüm:1.1

Joomla rumuzlarını düzeltmek için kullanılabilecek küçük bir dosya. Bu ihtiyaç genelde Joomla 1.0 siteyi Joomla 1.5'e göç ettirdiğinizde ya da sağlıksız Joomla paketleri kullandığınızda ortaya çıkar. Adreslerde ö için o yerine oe veya ı, ş, ç, ü harflerinin dönüştürülemeyerek hiç basılmaması gibi sorunlar olabilir. Unutmayın, bizim hazırladığımız Joomla paketlerinde bu tür sorunlarla karşılaşmazsınız. Ancak yine de 1.5'e geçişte sorun yaşayabilirsiniz. Birkaç sene evvel ihtiyaç durumunda ilk defa bu yöntemin uygulanmasıda yardımcı olan Serdar Konak ve Ercan Özkaya'ya teşekkürler. Dosayayı zip arşivinden çıkartıp Jomla 1.5 site dizinine gönderin. Tarayıcıdan dosyayı çağırın. Binlerce içeriği olan sitelerde dahi 2.3 sn. içinde rumuz düzeltme işlemini tamamlar. Sitenin rumuz bulunan her yerinde düzeltme yapar (içerikleri, iletişimler, menü öğeleri vesair).

Lisans GNU/GPL Dil  tr-TR/en-GB/+others Sistem Joomla! 1.5 Dosya boyutu 772 B İndir 148
Simple Rights Module J!15 Sürüm:0.1.15

Simple Rights Modülü, kolayca telif alanı düzenlemenizi sağlar. Modülü dilediğiniz bir modül pozisyonunda yayınlayabilirsiniz. Normal kipte standart bir modül olarak yayınlayabilir, Uçan kipte sayfanın altına hizalayabilirsiniz. Bu modül, site ya da içerik telifini belirtmek için bazı kolay ayarlar sağlar. Modül dil desteğine sahiptir. Modül 1.7 uyumlu sürümünde ek bazı özelliklere daha sahip olacak. Lütfen eklentilerimi JED üzerinden takip ederek değerlendirmede bulunun. FOR ENGLISH, PLEASE READ THE DETAIL PAGE.

Lisans GNU/GPL Yazar Aytuğ AKAR Dil  tr-TR/en-GB Sistem Joomla! 1.5 Dosya boyutu 6.92 KB İndir 158
TCMB Kur - Currency Joomla 1.7 Döviz Modülü Sürüm:0.1.17

Joomla 1.7 için döviz modülü bulamadım. Yapı olarak geliştirilmeye en müsait olan Joomla Döviz Kurları Modülünü Joomla 1.7'ye uyarlayıp bir miktar düzenleyerek ilk sürümünü yayınladım. Bu modül, TCMB (Türkiye Cumhuriyet Merkez Bakası) tarafından yayınlanan bazı döviz kurlarını gösterir. Modülde en çok işlem gören 12 döviz kurunun istediğiniz kadarını (1-12) gösterebilirsiniz. Yeni sürümünde beklediğiniz özellikleri bana buradan bildirin. Modülü Joomla 2.5 Döviz Modülü olarak yayınlamak için hazırlıklarını yapıyorum. FOR ENGLISH, PLEASE READ THE DETAIL PAGE.

Lisans GNU/GPL Yazar Aytuğ AKAR Dil  tr-TR/en-GB Sistem  Joomla! 1.7 Dosya boyutu 15.06 KB İndir 1575
Sözün Özü (Daily Aphorism) Joomla 1.7 Modülü Sürüm:0.1.17

mod_daily_aphorism_17 Sözün Özü J1.7 modülü,  Sözün Özü modülünün Joomla! 1.7 için kulanılabilir sürümüdür. Bu modül, göstereceği sözleri bir txt dosyasından çeker. Seçime göre günde 1 ya da her sayfa yenilemede sözü değiştirir. Kullanılacak txt dosyası modül yöneticisinden belirtilebilir ve modül eklenti yönetiminde kopyalanarak her modülde ayrı dosya kullandırılabilir. Böylece tek modül kurarak birden fazla söz alanı oluşturabilirsiniz (Günün Sözü, Günün Ayeti, Günün Hadisi, Günün Olayı...gibi).

Kullanım detayları, geniş anlatımda.

Sozün Özü Modülü Görünüm

Lisans GNU/GPL Yazar Aytuğ AKAR Dil Türkçe Sistem  Joomla! 1.7 Dosya boyutu 5.55 KB İndir 730
Sözün Özü (Daily Aphorism) Joomla 1.5 Modülü Sürüm:0.1.15

mod_daily_aphorism_15 Sözün Özü modülü daha evvel Ercan Özkaya tarafından kodlanan Günün Sözü modülü üzerinde geliştirilmiştir. Bu modül, göstereceği sözleri bir txt dosyasından çeker. Seçime göre günde 1 ya da her sayfa yenilemede sözü değiştirir. Kullanılacak txt dosyası modül yöneticisinden belirtilebilir ve modül eklenti yönetiminde kopyalanarak her modülde ayrı dosya kullandırılabilir. Böylece tek modül kurarak birden fazla söz alanı oluşturabilirsiniz (Günün Sözü, Günün Ayeti, Günün Hadisi, Günün Olayı...gibi).

Kullanım detayları, geniş anlatımda.

Sozün Özü Modülü Görünüm

Lisans GNU/GPL Yazar Aytuğ AKAR Dil Türkçe Sistem Joomla! 1.5 Dosya boyutu 5.5 KB İndir 719